İğneli Epilasyon

İğneli epilasyon Nedir?

İğneli epilasyon ilk bulunduğu zamanlardan bu yana güvenilir bir şekilde kullanılan epilasyon tekniğidir. Yaklaşık 100 yıllık bir geçmişi olan bu teknik diğer epilasyon cihazlarından farklı olarak sarı, beyaz, kızıl ve ince kıl köklerine sahip kişilerde de oldukça etkili bir yöntemdir. Uzman kişiler tarafından kullanıldığında diğer epilasyon cihazlarının yok edemediği sarı, beyaz, kızıl ve ince kıl köklerini rahatlıkla yok eder. Steril koşullarda uygulanması oldukça önemlidir.

İğneli Epilasyon Nasıl Yapılır?

İğneli epilasyon işlemi iğne kullanılarak kıl köküne girilen ve kıl köküne zayıf bir elektrik akımı verilerek sağlanan bir epilasyon türüdür. Bu işlem kıl köklerinin tahrip eder ve bu sayede her kıl köküne çözüm sağlar. Uzman olan kişi tarafından yapılması gereken tüylerin çıkış süresini, rengini, yoğunluğunu ve yapısını belirleyip buna göre seans aralığını doğru şekilde verebilmek.
20 yıllık deneyimimi de katarak bugün bu hizmeti en kaliteli ve en güvenilir bir şekilde sağlamaktayım.

İğneli epilasyon ile kıl kanallarından gönderilen bu karma dalga boyu kıl hücresinin yok olmasını sağlar. Bu yöntem ile yapılan igneli epilasyon kişinin hassasiyetine göre ayarlama imkanı vermektedir. Tahrip olan kıl daha sonra cımbızla çekilerek alınır. İğneli epilasyon da seansların sayısı, iğneli epilasyon yapılan bölgedeki tüy yoğunluğuna ve tüylerin alınmaya uygun gelişmişlik evresine göre değişir.

Üç değişik yöntem uygulanılır:

1. Galvanik Yöntem Galvanik yöntem, folükül hücreye gönderilen frekansın kimyasal tepkime oluşturarak bölgede yakıcı etki yaratması ve kıl üreten bölgeyi etkisiz hale getirmesidir. 2. Termoliz Yöntem Termoliz yöntem, gönderilen frekansın civarında ısı oluşturarak kıl-tüy folüküllerinin yakılmasıdır. 3. Bileşik Yöntem (Blend) Bu yöntem Galvanik ve Termoliz yöntemlerinin birleştirilmesinden oluşmuştur. Arthur Hinkel tarafından 1948 yılında geliştirilmiştir. 4. Kullandığımız Apilus cihazlarındaki diğer farklı teknik olan OmniBlend moduda bize farklı uygulama seçenekleri sunar. Bu bileşimler ile kıl kökleri, daha az enerji ile daha etkili tahrip edilir. 5. Apilusun sahip olduğu 13,56, 27 ve 27,12 Mhz lik teknoloji ise işlem anı süresinin kısalmasını sağlamaktadır.

1) Kıl kadar ince olan iğne ile kılın kanalına girilir
2) Kılın kökünü tahrip etmek için frekans verilir.
3) Kıl yağdan çeker gibi kolayca kökten çözülür.

Önemli:
İşlem uzman kişilere, profesyonel ve sertifikalı cihazlar ile yaptırılmalıdır. Uygulamanın yapılacağı ortam ve iğneler hijyenik olmalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir