Saç Simülasyonu Nedir?

Saç Simülasyonu Nedir?

Saç simülasyonu bir dövme veya saç ekimi değildir. Saç diplerine özel geliştirilmiş bitkisel boyaların saç diplerine kıl efekti verilme işlemidir. Boyalarla saçın rengi baz alınarak saç diplerine uygulanan bir işlemdir. Saç simülasyonu kadın ve erkek ayrımı yapılmadan yapılan bir işlemdir. Kişinin ihtiyaç durumuna göre ihtiyacı olan bölgelere uygulanır. Saç ekimi gibi cerrahi bir yöntem değildir. 

Saç Ekimi ile Saç Simülasyonu Arasındaki Fark Nedir?

Saç ekimi sırasında her bölge kendi saçımız kadar sık olmayabilir. Biz bu boşluklar arasına işlem yaparak saçın daha dolgun ve gör gözükmesi sağlanır. Kişi saçsız bir görüntü ile gelir, daha sonra saçlı bir görüntü ile ayrılır.

20 senedir estetisyenlikle ilgili tecrübem sayesinde hızlı, seri ve hijyen bir şekilde işleminiz tamamlanır. Saç simülasyonu saç  dökülmesi sonrası seyrekleşen bölgelerin pigmentasyon ile kapatılma işlemidir. Saç simülasyonu, saç gölgelendirme, saç dövmesi, mikro hair, scalp tattoo isimleriyle de uygulanmaktadır.

  • Saç simülasyonu işleminde kullanılan boyalar dövme boyalarıdır.

Saç simülasyonunda kullanılan boyalar özel saç pigmentasyon için kullanılan boyalardır.

Saç Simülasyonu Nasıl Uygulanır?

Bu uygulama ortalama 2-3 saat sürebilir. Kişi uygulamadan sonra hayatına devam edebilir. Saç pigmentasyonu sırasında migro boyutunda iğneler saç diplerine dövme işlemi yaptırıyormuş gibi uygulama yapılır. Kişinin  kendini rahat hissetmesi için işlem öncesi özel kremler kullanılmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir