Saç Simülasyonu

Saç Simülasyonu

Saç simülasyonu cerrahi olmayan bir alopesi kellik giderme yöntemidir. Bu yöntemde gerçek saç kökleri ve kıl yapılarak taklit edilerek özel cihazlarla o bölgeye yapılan uygulama saç vermiş görüntüsünü kazandırmaktadır. Kellik alanlarına mikropigmentasyon uygulamasıyla yapılır.

Saç simülasyonu bir saç ekimi değildir. Fakat saç ekimi sonrasında, saç ekim yöntemleri ile birlikte uygulanabilir. Özellikle saç kıran gibi bölgesel saç tipinde saç simülasyonu oldukça etkili sonuçlar verir.

Saç simülasyonu ayrıca saç ekimi sonrası yeterli sıklıkla saç ekilemediğinden dolayı arada kalan boşluklar için kıl efekti verilerek muhteşem sonuçlar verir. En başarılı sonuç kısa saçlı erkeklerde görülmektedir. Saç simülasyonu ayrıca saç ekimi sonrası yeterli sıklıkla saç ekilemediğinden dolayı orada kalan boşluklar için kıl efekti verilerek muhteşem sonuçlar verir.

Saç simülasyonunun süresi uygulama alanının büyüklüğüne göre ortalama 30 dakika – 3 saat arası değişmektedir. Hasta normal, günlük hayatına işlem sonrası  dönebilir, sonucu görmeniz için saç ekimindeki gibi uzun zaman beklemenize gerek kalmaz. Saç simülasyonundan sonra anında işlem sonrası mutlu dönebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir